Basıma Hazır Bildiri

Bildirinizin IEEE Xplore’de yayınlanabilmesi için aşağıdaki kurallara uyulması gerekmektedir. Aşağıdaki kurallar dışında hazırlanan bildiriler, kongrede sunulsa bile IEEE tarafından kabul edilmeyeceğinden, IEEE Xplorer’de yayınlanmayacaktır. Bu sebeple aşağıda detaylarını verdiğimiz “A) Bildiri Format ve İçeriği” ile “B)Telif Hakları için/ For Copyrights” başlıklarının detaylı bir şekilde uygulanması gereklidir.

SİU 2013 kongresine göndereceğiniz basıma hazır bildirilerinizi  openconf sistemimiz üzerinden Dosya Gönder bağlantısı ile gönderebilirsiniz. Basıma hazır bildirilerin gönderme son tarihi: 25 Mart 2013 tir.

 

A) Bildiri Format ve İçeriği

 1. Bildiri Formatı için IEEE tarafından hazırlanan (tıklayınız) A4 safya boyutundaki bildiri formatı kullanılacaktır. MS Word ile hazırlanacak bildirler için IEEE sayfasındaki A4 sayfa boyutu için hazırlanan taslak kullanılmalıdır. Microsoft Word 2007 formatında hazırlanmış örnek bildiri için tıklaynız.
 2. Bildiri formatının PDF versiyonu için tıklayınız.
 3. Bildiri LaTeX formatında hazırlanacaksa, SİU2013 için hazırlanan örnek dosyayı kullanabilirsiniz. Ekte sunulan rar dosyasının içeriğini aynı klasöre aktarıp, bildirinizi yazabilrisiniz.
 4. Bildirinin başlık kısmında önce Türkçe sonra İngilizce olmak üzere iki dilde başlık yazılması gerekmektedir.
 5. Bildiri Özeti için önce, “Özetçe” ile başlayan Türkçe özet ve anahtar kelimler, sonra ise “Abstract” ile başlayan İngilizce özet ve İngilizce anahtar kelimler verilmelidir. Özetçe, Abstract ve Bildiri Başlığı kısmında, özel semboller, özel karakterler ve matematiksel ifadeler kullanılmamamlıdır.
 6. Bildirilerde sayfa numarası bulunmaması gerekmektedir.
 7. Bildirinin uzunluğu, her şey dahil 4 sayfayı geçmemelidir.
 8. İki kolon halinde haırlanacak bildirinin ilk sayfasının sol altında IEEE telif hakkı tümcesi bulunmalıdır.  Çoğu durumda bu tümce “978-1-4673-5563-6/13/$31.00 ©2013 IEEE” olacaktır. Diğer Durumlar için aşağıdaki telif hakları başlığı altında bulunan bölümü inceleyiniz.
 9. SIU 2013 kongresine yapacağınız bir kayıt ile, en fazla iki bildiri yayınlayabilirsiniz.
 10. Hazırladığınız bildirinizi, PDF formatına dönüştürüp, sistme yüklemeniz gerekmektedir. PDF formatına dönüştürmek için PDF eXpress kullanılması ve onayından geçmesi zorunludur. PDF eXpress ile dönüştürmek için;
  • http://www.pdf-express.org adresine gidiniz.
  • PDF eXpress’i ilk defa kullanıyorsanız:
   1. “New users – click here” bağlantısına tıklayınız.
   2. “Conference ID” için siu13x giriniz, e-posta adresinizi ve seçtiğiniz bir şifreyi giriniz. İstenen diğer bilgileri de giriniz.
   3. İletişim bilgilerinin doğruluğunu kontrol edip, “Submit” tuşuna basınız.
  • PDF eXpress’i daha önce başka bir konferans için kullandıysanız:
   1. “Conference ID” için siu13x giriniz. Daha önce kullandığınız e-posta adresinizi ve şifrenizi giriniz.
   2. “Login”e tıklayınca bir hesap açmanızı isteyen bir hata mesajı ile karşılaşacaksınız. “Continue” bağlantısına tıklayın. E-posta ve şifrenizi girerek eski hesabınızı bu konferans için aktive etmiş olacaksınız.
   3. Başarılı hesap açma ile ilgili bir e-mail alacaksınız.
  • PDF eXpress’i daha önce SİU 2013 için kullandıysanız e-posta adresinizi ve şifrenizi girip “login” bağlantısına tıklayın.
  • Her yeni bildiri için “Create New Title” bağlantısına tıklayın.
  • Bildiri ile ilgili istenen bilgileri giriniz.
  • “Submit PDF for checking” bağlantısına tıklayınız. Çıkan diyalogdan basıma hazır bildirinizin PDF halini yükleyiniz.
  • Yüklediğiniz bildirinin PDF eXpress testinden geçip geçmediğini bildiren bir e-posta alacaksınız.
 11. PDF eXpress ile oluşturulan basıma hazır bildirilerinizi openconf sistemindeki Dosya Gönder bağlantısından ”Yükleme tipi: Basıma hazır” seçeneği ile  göndermeniz gerekmektedir.

B)Telif Hakları için/ For Copyrights

Telif hakları belgesini openconf sistemimiz üzerinden IEEE sitesine yönlendirilerek doldurabilirsiniz. Telif hakkı belgesini Telif Hakkı Gönder bağlantısından oluşturabilirsiniz. Burada Türkçe karakter sorunu ile karşılaşırsanız, önemsemeyiniz. Telif Hakları işlemini tamamlamak için; otomatik olarak oluşturulan eCF (electronic CopyrightForm) belgesine adınızı klavye ile yazmanız ve sisteme yüklemeniz yeterli  olacaktır. Oluşturulan telif dosyasını Dosya Gönder bağlantısından yükleme tipi: telif dosyası seçeneği ile gönderilmesi gerekmektedir.

Bildirinin ilk sayfasının altında IEEE formatına uygun bir telif hakkı tümcesi bulunması zorunludur. Duruma göre uygun telif hakkı tümceleri aşağıda verilmiştir. Kendinize uygun olan telif hakkı tümcesini kullanınız.

 • İşvereni ABD hükümeti olan yazarların yazdığı bildirilerde kullanılması gereken telif hakkı tümcesi:   U.S. Government work not protected by U.S. copyright
 • İşvereni “Crown” hükümetlerinden olan (Birleşik Krallık, Kanada ve Avustralya) yazarların yazdığı bildirilerde kullanılması gereken telif hakkı tümcesi:   978-1-4673-5563-6/13/$31.00 ©2013 Crown
 • Diğer bildiriler için telif hakkı tümcesi:  978-1-4673-5563-6/13/$31.00 ©2013 IEEE

There has to be an appropriate copyright notice at the bottom of the first page of all submissions. Depending on the employers of the authors, the appropriate copyright notice is provided below. Please use the right one in your submission.

 • For papers in which all authors are employed by the US government, the copyright notice is: U.S. Government work not protected by U.S. copyright
 • For papers in which all authors are employed by a Crown government (UK, Canada, and Australia), the copyright notice is: 978-1-4673-5563-6/13/$31.00 ©2013 Crown
 • For all other papers the copyright notice is: 978-1-4673-5563-6/13/$31.00 ©2013 IEEE